top of page

За матеріалами сайту http://mylovedteaching.blogspot.com/p/blog-page_27.html

 

Використання художньої літератури на уроках хімії

   Розвиваючи творчий інтелект, ми повинні звертати особливу увагу на розвиток почуттів учнів, їх творчої уяви. Вчителі повинні пам'ятати, що вони виховують не бездушних, механічних роботів, здатних до розв'язання логічних завдань будь-якої складності. Тільки емоційно обдарована людина, що має розвинуту творчу уяву, здатна на справжню творчу діяльність.

   Для розвитку творчої уяви учнів на своїх уроках використовую художню літературу.

     Основне завдання сучасної середньої загальноосвітньої школи – дати молодому поколінні глибокі, міцні знання з точних наук, виробити вміння і навички застосовувати їх на практиці.

     Для успішного виконання поставленого завдання потрібно підвищити якість навчання і виховання, забезпечити більш високий науковий рівень викладання. Важливу роль у цьому відіграють міжпредметні зв’язки як фактор оптимізації навчального процесу.

    Використання фрагментів художніх творів на уроках сприяє виник­ненню і підтриманню пізнавального інтересу в учнів. Вдало включені до уроку фрагменти літературних творів роблять пояснення вчителя більш цікавим, привертають увагу учнів, допомагають побачити хімічні явища в оточуючому середовищі, підвищують емоційність сприйняття, сприя­ють розвитку образного мислення, уяви, формують здатність висловлю­вати оригінальні ідеї.

Методика використання художнього слова може бути різноманітною.     По-перше, фрагменти творів можна використовувати для опису хімічних явищ, демонструючи таким чином зв'язок даного явища з життям люди­ни.

По-друге, фрагмент з твору можна супроводжувати запитанням, відповідь на яке повинні дати учні.

Використовувати подібні прийоми можна на різних етапах уроку: при поясненні нового матеріалу, його закріпленні, під час опитування учнів.

Фрагменти художніх творів можна використовувати для проведення позаурочних заходів: конкурсів, вікторин

bottom of page